piątek, 18 maja 2012

Dzień Otwarty „Spotkajmy się w schronisku” - 27 maja 2012


To już 23 dzień otwarty.  Spotkanie w schronisku  rozpoczęliśmy  dialogiem   "Zadowolenie po obu stronach smyczy" pomiędzy zoopsychologiem Darkiem  Ornalem a psychologiem Pawłem Fortuną. Przedstawili nam bardzo przekonywujące przykłady motywacji posiadania psa przez ludzi o różnych cechach osobowości i pokazali skutki wyboru psów o różnych charakterach. Uświadomili nam korelację zachowań pomiędzy człowiekiem a psem. Swobodnie i ze swadą prowadzona rozmowa dała wszystkim dużo do myślenia, jak bardzo nie uzmysławiamy sobie skutków postępowania i jak dużo popełniamy  błędów.
Dwa miesiące temu  podczas dnia otwartego „Dzień kota”  nasza wspaniała przyjaciółka i wrażliwa na los kotów  malarka Katia Sokołowa-Zyzak namalowała portrety kotów  i przekazała je na rzecz zwierząt z naszego schroniska. Dzisiaj odbyła się aukcja jej prac. Prowadził ją z wielkim temperamentem Darek Ornal.  Licytacja była bardzo gorąca, wielokrotnie podbijano stawkę.  Bezkonkurencyjny  okazał się biorący w dniu otwartym przedstawiciel firmy VET-AGRO, który za wszystkie obrazy łącznie wylicytował kwotę  2000 zł.  Serdecznie dziękujemy  firmie  za wsparcie schroniska   uczestnictwem,  wykładem lek. wet Piotra Lewandowskiego na temat  Ektopasożytów  u psów i kotów,  pomocą finansową i  przyjaźnią.
Fundacja Epikrates wraz z Urzędem Miasta była organizatorem konkursu "Zrozumieć Zwierzęta" dla szkół podstawowych, średnich i gimnazjów. Dzisiaj odbyła się gala rozdania nagród, a nagrody wręczał dyr. UM Lublin Wiesław Piątkowski i Bartek Gorzkowski- kierownik egzotarium naszego schroniska. 
Po raz kolejny  uczestniczył w dniu otwartym inż. Wojciech Urynowicz ze Stowarzyszenia Krakowscy Żółwiarze. Wielka wiedza ludzi z wielką pasją robi wrażenie nawet na tych mniej obeznanych z tematyką. Dziękujemy i zapraszamy na następne spotkania.
Pokazy szkolenia psów  cieszyły się ogromnym  zainteresowaniem. Dogfrisbee  to wspaniała zabawa i relacja człowieka z psem.
Grupa rekonstrukcyjna z okresu drugiej wojny światowej prezentowała umundurowanie, broń i akcesoria uatrakcyjniając pobyt odwiedzającym schronisko. Podziwialiśmy formacje niemieckiej Bundeswery, rosyjskie siły MSW FR i amerykańskie US Marines.
Wspaniałą plastyczną pamiątkę dla schroniska wykonali dwaj studenci II roku Wydziału Artystycznego UMCS. Obraz w wielkim formacie zdobi teraz naszą galerię.
Dziękujemy naszym gościom specjalnym Elżbiecie Kaczmarzyk-Janczak  i Tomaszowi Janczak 
artystom Teatru Muzycznego w Lublinie. Ich wielka miłość nie tylko do muzyki, ale także do zwierząt przywiodła ich do nas. Wielkie, wielkie dzięki za to duchowe wsparcie.
Dziękujemy także bardzo gościom ze Stowarzyszenia Lubelska Inicjatywa.
Brawo wolontariusze. Świetny pomysł oznaczenia wszystkich boksów opisami znajdujących się w nich psów.   Skuteczność znalezienia  właściwego pieska, bez ryzyka popełnienia błędu zdecydowanie się zwiększy. „Mądra adopcja” hasło przewodnie naszej działalności będzie efektywniej realizowane. Prezentacja psów do adopcji była perfekcyjna. Dziękujemy i życzymy następnych pomysłów. Dziękujemy także za bardzo liczną obecność w dzisiejszym dniu.
Chcemy bardzo gorąco pozdrowić Panią Ryszardę Todys, która na stałe włączyła się w prowadzenie dni otwartych w schronisku, a wczoraj zachorowała i nie mogła się pojawić.  Życzymy Ci szybkiego powrotu do zdrowia, bo Twój gorący temperament bardzo się nam udziela i jest nam bardzo potrzebny.
Efektem dzisiejszego dnia były jak zawsze adopcje. Mieliśmy ich dzisiaj 13.Każdy pies i kot który znalazł dom dostał wyprawkę od firmy VetTrade i VetExpert . Serdecznie dziękujemy i zapraszamy codziennie, bo boksy są  nadal przepełnione.


Serdeczne zapraszamy na 23 dzień otwarty 
"Spotkajmy się w schronisku"
który odbędzie się 27 maja 2012 r. (niedziela)
W programie"
*   "Zadowolenie po obu stronach smyczy"
      zoopsycholog Darek Ornal i dr psychologii Paweł Fortuna                         - godz. 12:15
*   "Ektopasożyty u psów i kotów"- lek. wet Piotr Lewandowski - Vet Agro        - godz. 12:45
*   "Żółw ozdobny jako gatunek inwazyjny w Polsce"
      inż. Wojciech Urynowicz - Stowarzyszenie Krakowscy Żółwiarze               - godz. 13:10

*   Gala rozdania nagród w konkursie "Zrozumieć Zwierzęta"
     - Fundacja Epicrates      Konkurs finansowany przez Urząd Miasta Lublin
*   Graffiti w wykonaniu studentów Wydziału Artystycznego UMCS
*   Pokazy militarnych grup rekonstrukcyjnych
*   Pokazy szkolenia psów - agility, dogfrisbee, posłuszeństwo
*  Prezentacja działań Formacji Przyjaciół Schroniska z Gimnazjum Nr 17
.
*   Aukcja obrazów Katii Sokołowej-Zyzak
*   Konkursy dla dzieci, niespodzianki, poczęstunek
*   Adopcje psów i kotów


* Będą z nami: Elżbieta Kaczmarzyk-Janczak  i Tomasz Janczak 
 - artyści Teatru Muzycznego w Lublinie


*   Prowadzenie:  Ryszarda Todys  

Serdecznie Zapraszamy

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz